-->

28 Kasım 2009 Cumartesi

0 Aşkın İçin Canını Ortaya Koymak-Yeni Ay(New Moon)


Nihayet beklenen gün geldi ve 20 Kasım'da Yeni Ay vizyonda yerini aldı.Dünyada 50 milyon kadar fan bu filmin çıkmasını bekliyordu.Ben de dahil :) Ben de Şubat'tan beri bekliyorum :)
İlk önce tesadüfen Alacakaranlık filmini izlemiştim.Posteri fantastik filme benziyordu ve çizgi film diye düşünmüştüm :) Sonra birçok kişinin yorum yaptığını ve güzel yorumlar yazdığını görünce izlemek istedim.Filmi resmen soluksuz izledim diyebilirim.Sıradışı bir konusunu var ve zaman nasıl geçiyor insan anlamıyor.


Daha sonra filmin kitaplarının olduğunu öğrendim ve kitapları aldım.4 tane kitap var ve en az 400 sayfa ama insan bir çırpıda okuyuveriyor.Daha önce bahsetmiştim bu konudan.(Burada)
Aslında kitapları okumadan önce filmler insana çok güzel geliyor.Zaten güzel ama kitapları okuduktan sonra filmden bir zevk almıyorsun çünkü beklediğin birçok sahne çekilmemiş oluyor.Özellikle beklediğin bazı sahneler olmayınca hayal kırıklığına uğruyorsun birazcık.Bir de ben çıkan bütün fragmanları izlediğim ve promosyon resimlerini gördüğüm için bütün filmi parça parça önceden izlemiş kadar olmuştum.O yüzden dayanabilirsem 3. film Tutulma'yla ilgili fragmanları izlememeye çalışıcam.
Gelelim Yeni Ay filmine.Film büyük bütçeyle çekildi.O yüzden sahneler, efektler gayet iyi.Kitapla hemen hemen aynı.Çok az bir değişiklik var.


Filmin baş karakterleri Edward ve Bella arasında olağanüstü bir aşk var.Benim de hayran olduğum bir aşk.İtalya'da çekilmiş bir sahne var orası çok güzel.Her ikisi de birbiri için canlarını ortaya koyuyorlar.
Gerçek hayatta bu kadar güzel, bu kadar fedakar bir aşk var mıdır?Böyle aşklar kaldı mı acaba? Belki vardır böyle saf, temiz aşklar.Ama ben bu kadar güzelini görmedim.O yüzden de beni çok etkiledi dünyadaki 50 milyon insan gibi.En duygusal sahnelerden biri Edward'ın Bella'yı tek ediş sahnesi ve bir diğeri de benim en sevdiğim kavuşma sahneleriydi.İlk önce kitapları okumayanlara Alacakaranlık Serisi'ndeki bütün kitapları, daha sonra da filmi izlemeyenlere Alacakaranlık ve Yeni Ay filmlerini izlemelerini tavsiye ederim.

Fragman burada Pin It

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler." demiş Mevlana.Aynı duygularda buluşmak dileğiyle :)

Sadece adınızı yazarak üye olmadan da yorum bırakabilirsiniz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...