-->

5 Ocak 2011 Çarşamba

8 Eski bir dost gördüm dün...

Dost demek ne kadar doğru orası belli değil.Dostluk adına doğru şeyler yapıldı mı bu ilişkide işte orası hiç belli değil.


Üniversite yıllarında en samimi arkadaşım.4 yılımı birlikte geçirdiğim ev arkadaşım.Şu an aynı şehirde yaşadığım insan.En önemlisi birlikte hayaller kurduğumuz kişi.

Üniversite bitti.Evimizi dağıttık geldik memleketimize.Aynı şehirde yaşamaya devam ettik.Birlikte anılar paylaşmaya da.

Sonra benim kendisine karşı bir kırgınlığım ve kızgınlığım oldu ve bir süre uzak kalmayı tercih ettim.Bu benim karakteristik özelliğimdir, birisine kızdığım zaman onunla kavga etmektense bir süre ondan uzak kalmayı tercih ederim.Eğer iş kavgaya dönerse geri dönülmez bir yol olur.Ki ben zaten böyle şeyleri kendime yakıştırmam.Yani o kadar çok şeyimi paylaştığım insanı öyle kolay kolay çıkaramam hayatımdan.Çıkarmak istemem.Ne zamanki hatalar, sorunlar büyür ve bir dağ olur.İşte o zaman her şey biter.Ama tek bir kalemde değil.

Benim bu uzak duruşumdan sonra bana hiçbir zaman sebebini sormadı.Hiç aramadı.Belki sorsaydı konuşarak çözebilirdik.Ama o süre içerisinde çok şey yaşandı.Bir gün nişanlandığını öğrendim ve sonra bir gün de evlendiğini…Ne kadar üzüldüğümü anlatmaya kelimeler yetmez.

Sonra zaten hiç görüşmedik.Ta ki düne kadar.Meğer haftalardır aynı kurstaymışız ama haberimiz yokmuş.Eşinin benim sınıfıma gelmesi sonucu karşılaştık.

Gülümsedi, yanıma geldi ve sarıldı.Sanki hiçbir şey olmamış gibi.Sanki daha dün görüşmüşüz de bugün buluşuyormuşuz gibi.Sanki aradan yıllar geçmemiş gibi…

Ama arada o kadar çok şey vardı ki.Kızgınlıklar, kırgınlıklar, yeni hayatlar ve bir bebek …

Hamileydi.3 aylıkmış.Teyze oluyormuşum falan diye başladı anlatmaya.Hiçbir şey olmamış gibi.

Üzüldüm, neden böyle oldu diye.Ne kadar büyük bir şey yaşadık ki böyle ayrı düştük diye.

Ben olsam onun yerinde ne yapardım diyorum şimdi.Arardım sanırım.Ne yaşanırsa yaşansın birlikte kurduğumuz hayallerin hatrına arardım diyorum, bütün hayallerin hatrına…

Şimdi düşünüyorum yeniden her şey eskisi gibi olur mu diye.Çok zor sanki. Pin It

8 yorum:

 1. aynı işyerinde çalıştığım bir arkadaşım var ve bazı tavırlarından dolayı uzak kalıyorum konuşmuyorum o varsa odadan çıkıyorum..ama o bana ilkokul çocukları gibi kağıda ben seninle ilgili kötü bişiy düşünmedim hiçbirzaman yazıyor..yahu gel bir sor değil mi o medeni cesareti yok sanki..ben de ilgilenmiyorum bööyle gidiyo..

  şimdi yazını okuyunca sana öyle hak verdim ki.

  YanıtlaSil
 2. Bazen uzak kalmak her iki taraf için de daha iyi oluyor ama sonunda bu şekilde karşılaşmalar insanın içindeki kırgınlıkları daha da arttırıyor..Kırılan bir kalp eskisi gibi dostluğa atamıyor..:(

  YanıtlaSil
 3. zeynep, yaptığı gerçekten çocukçaymış.Konuşmadığın biriyle aynı ortamda olmak çok zor.Ben çok rahatsız oluyorum öyle durumlarda.Hatta öyle ki bazen rüyalarıma bile giriyor.Keşke hiç tatsızlık olmasaydı diyosun ama öteki türlü de sürekli onun yaptığı hataları kabul etmek gibi oluyor.

  YanıtlaSil
 4. Selfet, aslında hiç karşılaşmamayı dilemiştim.Çünkü hep ne yaparım diye düşündüm ama olaylar bir anda kendiliğinden gelişiverdi.Eskisi gibi olmaz sanırım, kırgınlıklar çok fazla.

  YanıtlaSil
 5. Sizin elinizde neden olmasın geçmişi yaşamayın gelecek her zaman yeniliklerin güzellklerin habercisidir.

  Sevgiyle kalın....

  YanıtlaSil
 6. Evimin İncileri Belgin, eski hatalar telafi edilmedikçe biraz zor görünüyor.Bunu da zaman gösterecek.Sevgiler.

  YanıtlaSil
 7. ben ağladım bu yazıyı okuduğumda.... lisede ilk günden beri elele tutuştuğum ama kırıldığım ve sizin gibi uzak kaldığım aranmadığım uzaklaştığım arkadaşımı özledim... bazen zaman geç/iyor öylesine... sizi takib edeceğim :)

  YanıtlaSil
 8. Sevgili Hayat, umarım sen de benim karşılaştığım şekilde karşılaşmazsın arkadaşınla.Çünkü hakikaten çok üzücü bi durum oluyor.Sanki mecburiyetmiş de içten bir şey gelmiyormuş gibi.Nasıl oluyor da bu hale geliyoruz bilmiyorum.

  YanıtlaSil

"Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler." demiş Mevlana.Aynı duygularda buluşmak dileğiyle :)

Sadece adınızı yazarak üye olmadan da yorum bırakabilirsiniz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...