-->

30 Mart 2011 Çarşamba

9 İthal Bakan İstiyoruz!

Sevgili Milli Eğitim Bakanımız yurt dışından İngilizce Öğretmeni getiriyormuş.Ülkemizdeki öğretmenler yetmemiş demek.Her yıl 10 bin olmak üzere 4 yılda 40 bin yabancı öğretmen gelecekmiş.

Peki ülkemizdeki öğretmenler bu kadar mağdurken yurt dışından öğretmen ithal etmek de neyin nesi?Eğer ülkendeki öğretmenin yeterliliğinden bi şüphen varsa üniversitelerde değişikliğe gidersin.Sonuçta bu öğretmenleri de yetiştiren sensin.Kendine güvenmiyor musun da yurt dışından getiriyorsun?

Ülkedeki öğretmenlerin durumu içler acısı.İşsizlikten intihar eden mi dersin, diplomasını bir hayvana asan mı...

Haberlerde görüyorum Doğu'da öğretmensizlikten çocuklar kendi kendilerine öğretmenlik yapıyorlar.Onlar öğretmene, öğretmenler de öğrencilere muhtaç.Ama bu ikisini bir araya getiren, getirmeye çabalayan yok.

Ülkedeki öğretmenlere gelince bütçe yok deniyor, peki yurt dışından geleceklere bütçe nasıl ayrılıyor?

Ben İngilizce Öğretmeni değilim ama İngilizce Öğretmeni olan bir sürü arkadaşım var.Olacak olanlar da çabası.Bugün onlara yapılan bu haksızlık yarın bize de yapılabilir.

Önce ülkedeki gerçekleri görmek gerek.Ortada bir sorun varsa o sorun kökten çözülmeli, üstü kapatılarak olmaz bu iş.Daha gerçekçi çözümler üretilmeli.Ülkedeki insanlar mağdur edilerek bir yere varılamaz.

Bu fikri destekleyenlerin de şahsen vicdanından şüphe duyuyorum. Pin It

9 yorum:

 1. Yakışır bu ülkeye ithal bakan. En azından telefon trafiğine gerek kalmadan dış güçlerce ülke yönetimine doğrudan katkıda bulunulmuş olunur. İroni yapsam da içim kan ağlıyor memleketin haline.

  YanıtlaSil
 2. Zaten iki tane ithal bakanımız var, Şimşek ve Bağış, Şimdide MEB in başına getirirse HANS'ı akp hükümeti hiç şaşırmam! Adı: Milliyetsiz Eğitim Bakanı olur, ne demişti sn demirel bir zamanlar "demokraside çareler tükenmez" hele şimdiki ileri demokraside ise herşey mübah oluyor:)

  YanıtlaSil
 3. Zaten iki tane ithal bakanımız var, Şimşek ve Bağış, Şimdide MEB in başına getirirse HANS'ı akp hükümeti hiç şaşırmam! Adı: Milliyetsiz Eğitim Bakanı olur, ne demişti sn demirel bir zamanlar "demokraside çareler tükenmez" hele şimdiki ileri demokraside ise herşey mübah oluyor:)

  YanıtlaSil
 4. Begonvilli ev, ülkedeki ajanlar az geldi 40 bin daha eklemek istiyorlar.Aynı şekilde ülkedeki bu durumu gördükçe içim kan ağlıyor.

  Nida Ersin, bir eksik bir fazla ne fark eder ki onlar için.Eğitim Bakanı'ndan şimdiye kadar eğitim adına hiçbir fayda göremedik.Hans gelse bir fayda olur mu ki :)

  YanıtlaSil
 5. anlamiyorum anlayamiyorumm...
  uzulerek olmuyor birseyler yapmak lazim...

  YanıtlaSil
 6. Burcu, bu zihniyeti anlayabilene bravo zaten.Herkes elini vicdanına koysa üzerine düşen görevi yapsa bunlar başımıza gelmezdi.

  YanıtlaSil
 7. ülkemizde herkes mutlu ve işli ya dışarıdakilere de elimizi uzatalım!!!
  kelin ilacı olsa demişler....
  yazık ki ne yazık....

  rant uğruna da insanlıktan bu kadar uzaklaşamamalı insan dediğin!!

  YanıtlaSil
 8. NzN, ülkenin insanı kimin umrunda ki!İnsanlar neler çekiyor haberleri yok.Ya da haberleri var ama her şeye kulak tıkıyorlar.

  YanıtlaSil
 9. Şimdi ki İnigilizce Öğretmenleri yada olacak olanlar ne yapacaklar hizmetlilik mi? Açık mı var yoksa hizmetli sayısında! Peki ya o zaman işsizlik artmayacak mı?

  YanıtlaSil

"Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler." demiş Mevlana.Aynı duygularda buluşmak dileğiyle :)

Sadece adınızı yazarak üye olmadan da yorum bırakabilirsiniz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...